Misyonumuz

Fen bilimleri alanında öğrencilerin teorik derslerde başarılı olmaları, laboratuvar yöntemlerinin teorik derslerle beraber kullanımıyla sağlanabilir. Laboratuvar çalışmaları; zihinsel faaliyetlere önem veren, öğrencilerin bireysel ya da gruplar halinde çalışmalarına imkan tanıyan bir öğretim yöntemidir. Deney yoluyla kazanılan bilgiler daha kalıcıdır. Klasik öğretim yerine; araştırma ve tartışmaya dayalı modern fen eğitimiyle öğrenciler konuyu deneyerek öğrenme fırsatına sahip olurlar.

Firmamız bünyesinde geliştirilen deney kitlerinin uygulamada ve kullanımda pratik olması, bireylerin el becerilerinden kaynaklanabilecek hataları en düşük düzeyde tutması ve ekonomik olması nedeniyle Türkiye’de örgün öğretim veren kamu ve özel sektörlere ait tüm eğitim kurumlarında kullanımı mümkündür.

Şirketimizin temel amacı; öğrenci deney kitlerinin yaygınlaştırılmasıyla eğitim sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmak ve eğitime hizmet etmektir. Bu yolla Türkiye’nin dünya çapında eğitim kalitesini yükselterek daha nitelikli genç nesillerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Vizyonumuz

ICK biyoteknoloji firması Türkiye’de deneysel öğrenci kitleri alanındaki boşluğu doldurmak üzere kurulmuş bir AR_GE firmasıdır. Firmamız öncelikli olarak Biyokimya ve Moleküler Biyoloji alanlarında çalışmalarına başlamış olmakla beraber ileriki yıllarda Biyolojinin farklı alanlarında deney kitleri üretmeyi kendisine amaç edinmiştir.

Yurt içi pazarda 5 yıllık süreçte kendi alanında lider olmayı hedefleyen firmamız; ilerleyen yıllarda yurtdışı pazarlara açılacaktır

ICK Biyoteknoloji firması öğrenci kitleri alanında sürekli dinamik, yenilikçi ve lider firma olma yönüyle sektöre canlılık katma hedefindedir.